Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj1
Wizyt w tygodniu13
Wizyt w miesiącu113
Łącznie wizyt41021

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
Koncert Kolęd - Tomice 2019

W niedzielę 6 stycznia w kościele Św. Joachima i Anny w Tomicach, dzięki przychylności księdza proboszcza Aleksandra Kasprzyka odbył się już czwarty tego typu "Koncert kolęd i pastorałek znanych i mnie znanych". Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Stowarzyszenia p.n. "Orkiestra Dęta Zygodowice", które do wspólnego kolędowania zaprosiło zaprzyjaźnione orkiestry z Tłuczani i Łączan, prowadzone przez Piotra Mruczka oraz Chór Szkolny "Karmelki" z Witanowic, na czele z opiekunką i dyrygentką Beatą Kokoszką. Publiczność, która wypełniła świątynie po brzegi wraz z Wójtem Gminy Tomice Witoldem Grabowskim, miała okazję wysłuchać 11 utworów, przygotowanych przez kapelmistrza i dyrygenta koncertu Daniela Mruczka, a były to:

 

 

1. intrada koncertowa "Gdy się Chrystus rodzi" w wykonaniu 3 orkiestr

2. "White Christmas" w wykonaniu orkiestr

3. "Pastorałka od serca do ucha" w wykonaniu chóru

4. "Jest taki dzień" w wykonaniu orkiestr wraz z partią solową Łukasza Mruczka

5. "Nie było miejsca dla Ciebie" w wykonaniu orkiestr wraz z partią solową Piotra Mruczka

6. "Lulilanka" w wykonaniu chóru

7. "Oj Maluśki, Maluśki" w wykonaniu orkiestr, chóru oraz solistki Olgi Dereniowskiej

8. "Last Christmas" w wykonaniu orkiestr

9. "Gdy Śliczna Panna" w wykonaniu orkiestr i chóru

10. " O Gwiazdo Betlejemska" w wykonaniu orkiestr

11. "Jingle Bells" w wykonaniu orkiestr

Każdy z utworów został nagrodzony gromkimi brawami,a na zakończenie koncertu muzycy zaprosili do wspólnego wykonania kolędy "Mędrcy świata monarchowie" wszystkich przybyłych słuchaczy. Konferansjerem koncertu był prezes orkiestry z Zygodowic - Andrzej Zieliński.

 

Wykonawcy:

 

Orkiestra Dęta z Zygodowic –  powstała w 1945 roku z inicjatywy jednego z mieszkańców, Pana Henryka Świadka mistrza krawieckiego, a zarazem wielkiego miłośnika muzyki i filantropa. W pierwszych latach działalności wyposażył zespół w instrumenty muzyczne i opłacał kapelmistrzów. Od 1985r. patronat nad zespołem przejęła Gmina Tomice, a od 2006r. Orkiestra działa jako Stowarzyszenie, którego prezesem jest Andrzej Zieliński. Orkiestra koncertuje nieprzerwanie od 73-ciu lat, obecnie pod dyrekcją kapelmistrza Daniela Mruczka. Zespół koncertował w kraju i za granicą między innymi w Watykanie dla Ojca Świętego podczas pielgrzymki orkiestr strażackich w 2003r. Orkiestra zdobywała laury w przeglądach Orkiestr Dętych w Nowym Sączu. Większość koncertów odbywa się dla lokalnej społeczności przy okazji różnych uroczystości powiatowych, gminnych, strażackich czy z okazji świąt i uroczystości kościelnych.

 

Orkiestra Dęta z Tłuczani - We wrześniu 2015 roku Karol Szczygieł i kapelmistrz Piotr Mruczek wraz z kilkoma społecznikami postanowili założyć orkiestrę Dętą . Nie jest to pierwsza orkiestra w Tłuczani ponieważ w latach przed i powojennych Tłuczań miała już swoją orkiestrę.
Dzięki nadzwyczajnej hojności mieszkańców Tłuczani , za zebrane datki z kolędy w 2016 roku zakupiono instrumenty dęte, na których gra i szkoli się młodzież i dzieci. Orkiestra czynnie uczestniczy w najważniejszych uroczystościach gminnych i parafialnych. Ciekawostką jest to, że w latach 1945-1947 kapelmistrz z Tłuczani  Bronisław Podugórny, uczył  grać pierwszych muzyków orkiestry dętej z Zygodowic. Teraz to Piotr Mruczek muzyk z Zygodowic uczy i prowadzi orkiestrę Dętą w Tłuczani.

 

Orkiestra Dęta „TON” z Łączan powstała w 1947 roku . Swoim graniem uświetnia uroczystości kulturalne: kościelne i świeckie zarówno w Łączanach jak i w sąsiednich miejscowościach.Od roku 2015 orkiestrze przewodniczy kapelmistrz Piotr Mruczek. Ogromne zaangażowanie kapelmistrza oraz członków Orkiestry, determinacja i skuteczność w działaniu przyczyniła się do rozkwitu Orkiestry.Od tego czasu Orkiestra udziela się aktywnie, uczestniczy w konkursach, koncertach i swoim brzmieniem wzbogaca oraz umila czas mieszkańcom Łączan we wszelkiego rodzaju uroczystościach. Członkowie Orkiestry to ludzie w różnym wieku, najstarszy ma 86 lat, a najmłodszy 9. Od 2015 roku w szeregi orkiestry wstąpiło 10 nowych członków. Obecnie orkiestra liczy 25 osób. Młodzież pobiera naukę gry na instrumentach dętych i aż 5 uczących się osób zasili w przyszłości szeregi Orkiestry Dętej TON.

 

Chór Karmelki. Od wielu lat Zespół wokalny działa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Witanowicach. Z czasem zmienia się skład i repertuar, ale niezmiennie uczniowie dają radość i uśmiech słuchającym. Karmelki są wielokrotnymi laureatami regionalnego konkursu Kolędujmy Małemu w Dolinie Karpia, powiatowego konkursu kolęd i pastorałek oraz Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orkiestra Dęta z Zygodowic powstała w 1945 roku z inicjatywy jednego z mieszkańców, Pana Henryka Świadka mistrza krawieckiego, a zarazem wielkiego miłośnika muzyki

i filantropa. W pierwszych latach działalności wyposażył zespół w instrumenty muzyczne
i opłacał kapelmistrzów. Od 1985r. patronat nad zespołem przejęła Gmina Tomice, a od 2006r. Orkiestra działa jako Stowarzyszenie, którego prezesem jest Andrzej Zieliński.

Orkiestra koncertuje nieprzerwanie od 73-ciu lat, obecnie pod dyrekcją kapelmistrza Daniela Mruczka.

Zespół koncertował w kraju i za granicą między innymi w Watykanie dla Ojca Świętego podczas pielgrzymki orkiestr strażackich w 2003r. Orkiestra zdobywała laury w przeglądach Orkiestr Dętych w Nowym Sączu. Większość koncertów odbywa się dla lokalnej społeczności przy okazji różnych uroczystości powiatowych, gminnych, strażackich czy
z okazji świąt i uroczystości kościelnych.